сабота, 4. јули 2020. Вести денес: 0
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Што мисли Заев за Црвенковски и колку е Заев богат?

home Вести

Спасовски објави Ковид19 мерки за Бајрам и доби болни коментари (ЛИНК)

Спасовски објави Ковид19 мерки за Бајрам и доби болни коментари (ЛИНК)

Техничкиот премиер Спасовски објави дека карантинот во недела на Рамазан Бајрам ќе започне од 5 часот наутро а ќе трае до 11 часот по што блокадата за граѓаните ќе трае до вторник наутро.

ИВЗ која признава дека тоа го побарала од владата е задоволна од одлуката со која верниците ќе можат во 0530 наутро да ги посетат џамиите.

Останатите верници и граѓани се бесни затоа што СДСМ попуштила пред ИВЗ и ДУИ а за Велигден блокадата траеше 60 часови и христијаните не можеа да одат во црква.

Парламентарни избори 2020