понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 167
home Вести

Спасовски на промоција на програмата за „Јакнење на интегритетот на полициските службеници“

Спасовски на промоција на програмата за „Јакнење на интегритетот на полициските службеници“

Во Полициската станица Гази Баба денеска ќе биде промовирана програмата на Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при МВР – „Јакнење на интегритетот на полициските службеници“.

На промоцијата ќе присуствува и министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски кој по тој повод ќе има и свое обраќање.

Најнови вести

Коронавирус