недела, 29. март 2020. Вести денес: 114
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Спасен човек кој паднал од чамец во Смилковското езеро

Спасен човек кој паднал од чамец во Смилковското езеро

Петмина пожарникари извлекоа човек кому му се превртел чамецот попладнево во Смилковското езеро.

Командирот на Бригадата за противпожарна заштита, Ѕвонко Томевски за САКАМДАЖАМ.МК вели дека во 13:26 било пријавено дека во Смилковско езеро се превртел чамец со човек, а целата интеревенција завршила во 14,30 часот.

Човекот, кој е во средни години, е префрлен со Итна медицинска помош и е во стабилна состојба, вели Томевски.