понеделник, 29. ноември 2021. Вести денес: 0
home Вести

Советник од Македонски брод насилно шутира куче! (ВИДЕО)

Советник од Македонски брод насилно шутира куче! (ВИДЕО)

Пред само два дена на социјалните медиуми вирално се споделуваше видео од момче како насилно шутира мирно куче во Куманово, а неговиот чин ја вознемири и разлути јавноста.

Нова снимка на која се гледа како возрасен маж шутира куче пред локал повторно ја разлути јавноста. Случката е снимена пред локал, а се претпоставува дека лицето на видеото е Бране Јовановски, независен советник во општина Македонски брод, кој е идентификуван од страна на сограѓани.

Коронавирус