четврток, 24. септември 2020. Вести денес: 85
home Вести

Советник од кабинетот на Чулев позитивен на Ковид-19

Советник од кабинетот на Чулев позитивен на Ковид-19

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска на својот Фејсбук профил информираше дека советник од неговиот кабинет е позитивен на Covid 19.

-Советникот не се инфицирал додека извршувал работни задачи, односно додека бил на работното место. Последен пат бил на работа на 2 месецов, а тестот го направил на 6 месецов, кога е потврдено дека е позитивен, пишува на ФБ Чулев.

Последната негова средба со ова лице била на 24 минатиот месец. Досега ниту едно лице од Кабинетот на министерот не е во изолација.

Коронавирус