петок, 29. јули 2022. Вести денес: 0
home Вести

Советничката на Заев се вакцинира преку ред додека хронично болните чекаат термин

Советничката на Заев се вакцинира преку ред додека хронично болните чекаат термин

Елена Митева, советничка на премерот за медиумски настани денес се пофали дека во СЦ „Борис Трајковски“ се вакцинирала против коронавирус.

Таа како вработена во Влада, очигледно, добила привилегија да се вакцинира пред голем број на граѓани од ризичните категории.

Додека хронично болните македонски граѓани чекаат вакцините да станат достапни за нив, најблиските соработници на Заев добиваат заштита од вирусот кој зеде над 5000 жртви од Македонија.

Коронавирус