среда, 14. септември 2022. Вести денес: 42
home Вести

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ денеска на неколку локации во Кисела Вода и Драчево засади 100 зимзелени дрвца

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ денеска на неколку локации во Кисела Вода и Драчево засади 100 зимзелени дрвца

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ денеска на неколку локации во Кисела Вода и Драчево засади 100 зимзелени дрвца.

За акцијата свој статус на Фејсбук објави и Орце Ѓорѓиевски од ВМРО-ДПМНЕ.

-Како советничка група денеска на неколку локации во Кисела Вода и Драчево засадивме 100 зимзелени дрвца.

Секогаш постои алтернатива. Наместо 100 згради, 100 нови дрва во нашата општина.

Доста е од бетонизација и урбана мафија, време е да почнеме да мислиме за иднината на нашите деца и чистиот воздух, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Како советничка група денеска на неколку локации во Кисела Вода и Драчево засадивме 100 зимзелени дрвца.

Секогаш…

Posted by Орце Ѓорѓиевски on Петок, 20 ноември 2020

Коронавирус