четврток, 23. септември 2021. Вести денес: 37
home Вести

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје: 2 милиони евра Шилегов сомнително потроши за скала, а не може сега да изгасне опожарена трева, ете толку е неспособен

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје: 2 милиони евра Шилегов сомнително потроши за скала, а не може сега да изгасне опожарена трева, ете толку е неспособен

Вечерва Скопје гори, додека Шилегов покажува еклатантна неспособност, oва вечерва преку соопштение до јавноста го истакнуваат од Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ.

-Речиси 2 милиони евра вложи во набавка на противпожарна скала, а не може да изгасне опожарена трева. Толку е непособен што водењето на градот го претвори во гол популизам, а кога има проблеми никаде го нема. Неспособноста ја надополнува криминогеноста. Власта на СДСМ станува елементарна непогода. Апелираме на трезвеност на граѓаните и на зголемена претпазливост. Власта не е во состојба да помогне на граѓаните, велат од советничката група.

Коронавирус