вторник, 30. ноември 2021. Вести денес: 0
home Вести

Совети за превенција од коронавирус при чекање на каса во маркет

Совети за превенција од коронавирус при чекање на каса во маркет

За поголема безбедност на потрошувачите, дел од маркетите, на социјалните мрежи даваат совети за превенција на Ковид-19 при чекање на каса.

– Ве молиме да одржувате соодветно растојание помеѓу лицето пред ваc, додека чекате да бидете услужени.

– Кога кашлате и кивате, покријте ја устата и носот со вашиот подигнат лакт или користете книжни марамчиња за еднократна употреба.

– Да се заштитиме себе си и другите околу нас.

Коронавирус