среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 132
АКТУЕЛНО

Повторно над 2.000 заболени од коронавирус во земјава

home Вести

Совет за безбедност во сабота на пладне ќе одлучува дали ќе биде продолжена вонредната состојба

Совет за безбедност во сабота на пладне ќе одлучува дали ќе биде продолжена вонредната состојба

Советот за безбедност во сабота напладне ќе одлучува дали ќе биде продолжена вонредната состојба, која завршува истиот ден.

Техничкиот премиер Оливер Спасовски најави можно продолжување, доколку се оцени дека има таква потреба врз основа на анализите за справување со економските последици, а кога ќе заврши вонредната состојба, по 22 дена треба да се одржат изборите.

Најнови вести

Коронавирус