среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 140
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Вести

Сотировски за Топ Тема – првото заедничко сослужение меѓу МПЦ и Вселенската патријаршија за околу месец и половина

Сотировски за Топ Тема – првото заедничко сослужение меѓу МПЦ и Вселенската патријаршија за околу месец и половина

Постои голема веројатност, првото заедничко сослужение меѓу претставници на македонската православна црква и вселенската патријаршија, да се одржи за околу месец и половина, изјави Даријан Сотировски, претседател на комисијата за односи со верските заедници, во вечерашната Топ Тема.

Коронавирус