понеделник, 6. јули 2020. Вести денес: 219
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Вести

Состојбата кај студентскиот дом „Гоце Делчев“ загрижувачка: Студентите се гушат во отпад, градежен шут и шприцови (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Состојбата кај студентскиот дом „Гоце Делчев“ загрижувачка: Студентите се гушат во отпад, градежен шут и шприцови (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Стравични фотографии од ѓубре , шприцеви , градежен шут околу студенствкиот дом Гоце Делчев објавија активистите на Фејсбук групата „Не биди ѓубре“. Тие најавија акција за чистење на овој простор за во недела.

-Собрана е фина екипа за акцијата во недела, многу параѓубреџии и 15 души со опрема, камион и косилици, поддршка од градоначалникот Стефан Богоев. Ова е отворена покана и за сите студенти бивши и сегашни кои дел од животот поминале и поминуваат таму, за сите архитекти, за сите соседи, како и за секој еден кој се срами од она како тоа таму во моментов изгледа, напиша актерката Ирена Ристиќ.

 

Парламентарни избори 2020