среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 1
home Вести

Состојба на патиштата- еве дали има застој на граничните премини во Македонија

Состојба на патиштата- еве дали има застој на граничните премини во Македонија

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини изутринава е зголемен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

Коронавирус