четврток, 4. март 2021. Вести денес: 38
home Вести

Сопственикот на Дурмо турс пуштен во домашен притвор

Сопственикот на Дурмо турс пуштен во домашен притвор

Првообвинетиот во судењето за трагедијата кај Ласкарци во која животот го загубија 16 лица, сопственикот на Дурмо турс, Дурмиш Белули е пуштен на домашен притвор со гаранција, објави Телма.

Истата мерка ја добил и четвртообвинетиот Игор Ѓоргиовски, вработен во станицата за технички преглед. Мерката најверојатно е изречена минатата недела.

Судењето продолжува и денеска. На денешното рочиште треба да сведочи вештак од ФЕИТ.

 

Коронавирус