вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 69
home Вести

Сопственикот на „Беса транс“: Не знам како дошло до несреќата

Сопственикот на „Беса транс“: Не знам како дошло до несреќата

Сочуство до семејствата на загинатите во автобуската несреќа изрази сопственикот на туристичката компанија „Беса транс“, во телефонски разговор за ТВ21.

Тој вели дека и тој самиот не знае како дошло до несреќата и дека од 3 часот утринава се наоѓа на местото на несреќата.

-Не знам како дошло до несреќа. Од 3 часот утринава сум на местото на несреќата за да добијам информаци од бугарските институции, но досега се уште не се познати причините, изјави за ТВ21 сопственикот на „Беса Турс“

Коронавирус