четврток, 9. декември 2021. Вести денес: 1
home Вести

Сопругот на починатите родилка и бебе од Шутка се сомнева на лекарски пропусти

Сопругот на починатите родилка и бебе од Шутка се сомнева на лекарски пропусти

Седат Јашар, сопругот на 40-годишната родилка која почина пред два дена заедно со своето бебе, денеска во разговор за Алсат го обвини медицинскиот персонал во приемното одделение дека кај нив лежи причината за смртта на неговата сопруга. Тој вели дека крварењето ѝ започнало кога се вратиле дома, по првиот преглед во Државната болница. Седат вели дека не му е јасно зошто неговата сопруга не била задржана во болницата иако имала болки, пренесува Алсат-м.тв

Коронавирус