недела, 4. декември 2022. Вести денес: 28
home Вести

Сопругот на Беквалац со шокантни изјави во полиција: Пејачката ги исценирала навредите и повредите?!

Сопругот на Беквалац со шокантни изјави во полиција: Пејачката ги исценирала навредите и повредите?!

Откако физички ја малтретирал Наташа Беквалац, Лука Лазукиќ во полиција дал шокантни изјави. Како што пишува српскиот портал „Ало“, Лука изјавил дека не ја нападнал Наташа.

-Тврдеше дека не ја нападнал, туку дека само ја турнал и дека се кае поради тоа. Изјавил дека Наташа скокнала на него и тој од самодобрана ја турнал, изјавил близок извор.

Додека пак извор за Блиц.рс истакнал дека Лука насилството го нарекол кавга.

„На надлежните им кажал дека Наташа прави драма и дека ништо не и направил, освен што ја фатил за рака и ја турнал. Лука во еден момент се насмеал и истакнал дека Беквалац ги исценирала навредите и повредите. Потенцирал дека таа се променила по породувањето и дека често е љубоморна. Изјавил дека му било жал што воопшто се скарал со неа, вели извор за  Блиц.

Коронавирус