среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 36
home Вести

Сообраќајот затворен од Пршовце до Јегуновце, а по една коловозна лента од Прилеп до Прилепско Езеро

Сообраќајот затворен од Пршовце до Јегуновце, а по една коловозна лента од Прилеп до Прилепско Езеро

Поради изведување градежни работи затворен за сообраќај денеска и утре ќе биде патниот правец Пршовце-Јегуновце.

Од денеска во наредните 15 дена, поради градежни работи на патниот правец Прилеп-Прилепско Езеро, сообраќајот ќе се одвива по една коловозна лента, во должина од четири километри. Поставена е соодветна сообраќајна сигнализација.

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози.

Локални избори 2021