среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Вести

Сообраќајот умерен по суви коловози, еве каква е состојбата на граничните премини

Сообраќајот умерен по суви коловози, еве каква е состојбата на граничните премини

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по суви коловози со умерен интензитет на патните правци надвор од градските средини е умерен.

На граничните премини, од македонската страна, нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево. (МИА)

Коронавирус