сабота, 26. септември 2020. Вести денес: 66
home Вести

Сообраќајот се одвива без забрани по влажни коловози

Сообраќајот се одвива  без забрани по влажни коловози

Сообраќајот на државните патишта се одвива без забрани, по наместа влажни коловози. Слаби врнежи од снег, кој не се задржува на коловозот има на планинскиот премин Стража,

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Коронавирус