понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 95
home Вести

Сообраќајот по влажни коловози, внимателно возете по клисурите

Сообраќајот по влажни коловози, внимателно возете по клисурите

Сообраќајот на патиштата низ државата се одвива по наместа влажни коловози.

Авто мото сојузот на Македонија препорачува прилагодена брзина на движење и исклучително внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

Граничните премини остануваат затворени за влез и излез од државата како дел од мерките на справување со ширењето на корона виру

Коронавирус