петок, 24. јуни 2022. Вести денес: 77
home Вести

Сообраќајот по суви коловози, внимателно возење по клисурите

Сообраќајот по суви коловози, внимателно возење по клисурите

Сообраќајот на патиштата низ државата се одвива по суви коловози, а Авто мото сојузот на Македонија препорачува да се прилагоди брзината на движење на патиштата низ клисурите каде има можност за појава на одрони.

Надвор од градските средини, интензитетот на сообраќај е умерен во овој продолжен празничен викенд.

Граничните премини поради вонредната состојба во земјава остануваат затворени освен за транзит на товарни возила, за претставници на дипломатскиот кор и оние кои ќе добијат соодветна дозвола од страна на МВР, по претходно добиено мислење од страна на главниот координативен штаб.

Коронавирус