среда, 7. декември 2022. Вести денес: 32
home Вести

Сообраќајот по наместа влажни коловози, врнежи од слаб снег на Маврово

Сообраќајот по наместа влажни коловози, врнежи од слаб снег на Маврово

Сообраќајот на државните патишта вечерва се одвива тековно по наместа влажни коловози.

Врнежи од слаб снег се бележат во Маврово, но во моментов не преставуваат пречка за одвивање на сообраќајот.

Како што соопшти ЈП Македонија пат, на одредени патни правци кои поминуват низ клисури и усеци можна е појава на поситни одрони, порадо што се апелира на внимателно возење и прилагодување на брзината  спрема условите на патот.

Qatar 2022