петок, 3. февруари 2023. Вести денес: 0
home Вести

Сообраќајот на патот Прилеп- Градско утре со прекини

Сообраќајот на патот Прилеп- Градско утре со прекини

На експресниот пат Прилеп- Градско, делница Фариш- Дреново, утре поради градежни работи ќе има прекини на сообраќајот.

Прекините ќе започнат во 09:00 и 11:00 часот и ќе траат околу 30 – 45 минути.

После 11:45 часот сообраќајот ќе се нормализира.