петок, 27. ноември 2020. Вести денес: 143
home Вести

Сообраќајот на патот Крива Паланка – с.Осиче утре во прекин поради асфалтирање

Сообраќајот на патот Крива Паланка – с.Осиче утре во прекин поради асфалтирање

Сообраќајот на патниот правец Р – 2245 Крива Паланка – село Осиче утре ќе биде во прекин поради изведување градежни работи – асфалтирање на патниот правец.

Како што соопштија од ЈП Македонијапат, прекинот во сообраќајот ќе биде во периодот помеѓу 10.00 и 15.00 часот. 

Коронавирус