понеделник, 5. јуни 2023. Вести денес: 59
home Вести

Сообраќајот на патот Катланово – Велес по една лента поради одрон

Сообраќајот на патот Катланово – Велес по една лента поради одрон

Сообраќајот на патниот правец Катланово – Велес, поради одрон, после манастирите се одвива по една коловозна лента во должина од 100 метри, информира Авто-мото сојузот на Македонија.

На самото место се екипи на Ј.П. Македонијапат и работат на расчистување на одронот и нормализирање на сообраќајот.