недела, 24. октомври 2021. Вести денес: 0
home Вести

Сообраќајот на патот кај Пресека од 11 часот со прекини

Сообраќајот на патот кај Пресека од 11 часот со прекини

Сообраќајот на патот Кичево – Охрид, на делницата од Пресека кон село Врбјани, денеска од 11 до 14 часот ќе биде во прекин од 10 до 15 минути.

Причина за прекините, како што информира Авто мото сојузот на Македонија, се градежни активности на патот, односно минирање.

Најнови вести

Локални избори 2021