понеделник, 26. септември 2022. Вести денес: 68
home Вести

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по влажи коловози – АМСМ со препорака да се вози внимателно на овие делници!

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по влажи коловози – АМСМ со препорака да се вози внимателно на овие делници!

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонската страна нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

Коронавирус