среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 1
home Вести

Сообраќајот без забрани по влажни коловози

Сообраќајот без забрани по влажни коловози

Сообраќајот на државните патишта се одвива без забрани, по влажни коловози, соопшти попладнево Автомотосојузот на Македонија.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен.

На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата. Оваа информација се однесува само за македонската страна на премините.

Коронавирус