вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 86
home Вести

Сообраќајна несреќа попладнево во Скопје: Автомобил се заби во автобуска постојка (ФОТО)

Сообраќајна несреќа попладнево во Скопје: Автомобил се заби во автобуска постојка (ФОТО)

Во овие моменти се случила сообраќајна несреќа во населеното место Нова Колонија.

Според нашите информации автомобилот се забил во автобуската постојка, но засега не се знае дали има евентуално повредени лица.

Многу наскоро очекуваме детали од МВР.

Инаку ова не е прва ваква сообраќајна несреќа во овој регион, пред само неколку месеци пијан возач усмрти дете исто така во близина на ова место и се заби во автобуска постојка.

Коронавирус