вторник, 28. јануари 2020. Вести денес: 0
home Вести

Сообраќајка на патот Струмица-Валандово, сообраќајот во прекин

Сообраќајка на патот Струмица-Валандово, сообраќајот во прекин

Сообраќајот на регионалниот пат Струмица-Валандово, кај селото Костурино од 11 часот е во целосен прекин.

Од Авто-мото сојузот посочуваат дека сообраќајот е во прекин поради сообраќајна незгода.

Најнови вести