среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Вести

Сообраќајка на патот Струмица- Ново Село, сообраќајот во прекин

Сообраќајка на патот Струмица- Ново Село, сообраќајот во прекин

Поради случена сообраќајна незгода кај исклучокот за селата Дабиље и Босилово во прекин е сообраќајот на регионалниот пат Струмица- Ново Село.

Сообраќајот, како што информира АМСМ, е во прекин од 19:40 часот.

Коронавирус