петок, 3. декември 2021. Вести денес: 0
home Вести

Сообраќајка на патот Штип-Делчево во близина на Кочани, сообраќајот во прекин

Сообраќајка на патот Штип-Делчево во близина на Кочани, сообраќајот во прекин

Поради сообраќајна незгода во прекин е сообраќајот на магистралниот пат Штип-Делчево, во близина на Кочани.

Како што информираат од АМСМ сообраќајот е во прекин од 14:05 часот и е пренасочен преку Кочани.

Коронавирус