понеделник, 25. јануари 2021. Вести денес: 178
home Вести

Сообраќајка на патот Крупиште-Пробиштип, сообраќајот во прекин на двата правци

Сообраќајка на патот Крупиште-Пробиштип, сообраќајот во прекин на двата правци

Поради сообраќајна незгода во прекин е сообраќајот на регионалниот пат село Крупиште- Пробиштип,   место викано Ванчо Прке.

Како што соопштија од Авто мото сојузот на Македонија, сообраќајот е во прекин на двата правци од 21:10 часот.

Коронавирус