сабота, 15. август 2020. Вести денес: 76
home Вести

Сообраќајка на патот Кавадарци-Прилеп, отежнат сообраќајот

Сообраќајка на патот Кавадарци-Прилеп, отежнат сообраќајот

Поради сообраќајка претпладнето од 10:10 часот на патниот правец Кавадарци- Прилеп сообраќајот се одвива наизменично по една лента.

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози.

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите поради можност од појава на одрони. Тоа однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

Коронавирус