вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 199
home Вести

Сообраќајка на патот Делчево- Македонска Каменица, сообраќајот во прекин

Сообраќајка на патот Делчево- Македонска Каменица, сообраќајот во прекин

Поради сообраќајна несреќа од 18.45 часот, во прекин е сообраќајот на патниот правец Делчево- Македонска Каменица, кај местото Баткова чешма, соопшти АМСМ.

Сообраќајот на патиштата се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.

На граничните премини нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Локални избори 2021