понеделник, 2. август 2021. Вести денес: 49
Во живо

Изјава на Александар Николоски

home Вести

Сообраќајка кај Катланово- сообраќајот отежнат

Сообраќајка кај Катланово- сообраќајот отежнат

Сообраќајот на патниот правец А1 Велес – Скопје, после Катланово кај бензинската пумпа ОКТА од 12:30 часот се одвива отежнато поради сообраќајна незгода.

Како што информираат од „Македонија пат“ сообраќајот се пренасочува преку бензинската пумпа ОКТА.

Коронавирус