сабота, 1. април 2023. Вести денес: 58
home Вести

Сообраќајка кај Дојран, во прекин патот Богданци- Фурка

Сообраќајка кај Дојран, во прекин патот Богданци- Фурка

Во прекин е сообраќајот на регионалниот пат 11-09, на потегот од кај делницата Богданци- село Фурка кај Дојран.

Како што соопшти Авто мото сојузот на Македонија, причина за прекинот е сообраќајна незгода.

Најнови вести