четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 7
home Вести

Сообраќајка го закрчи сообраќајот во Автокоманда, се чека и по половина час (ФОТО)

Сообраќајка го закрчи сообраќајот во Автокоманда, се чека и по половина час (ФОТО)

Сообраќајка помеѓу камион и автомобил го закрчи сообраќајот во скопка Автокоманда.

За среќа во сообраќајката која се случи околу 15 часот, немаше повредени лица, причинета беше само материјална штета.

Сообраќајот беше во застој, а возачите чекаа и по повеќе од половина час, додека полицијата правеше увид.

Коронавирус