недела, 2. октомври 2022. Вести денес: 0
home Вести

Сообраќајка го блокираше патот Кавадарци – Прилеп

Сообраќајка го блокираше патот Кавадарци – Прилеп

Од 10,45 часот, поради случена сообраќајна незгода на патниот правец Кавадарци (Росоман) – Прилеп, околу 200 метри после тунелот, сообраќајот е во прекин во двата правци, информира АМСМ.

Коронавирус