понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 142
home Вести

Сообраќаен хаос во Скопје поради пречекот на косовската делегација: Скопјанка неможела да стигне на погребот на својот татко (ВИДЕО)

Сообраќаен хаос во Скопје поради пречекот на косовската делегација: Скопјанка неможела да стигне на погребот на својот татко (ВИДЕО)

Пристигнувањето на косовската делегација за заедничката владина седница во Скопје предизвика вистински сообраќаен хаос во главниот град.

Затворени улици, гужви, нервозни возачи. Ваква беше сликата денеска во Скопје.

Голем број скопјани не успеаја да пристигнат на местата кадешто се упатиле. Сител објави видео од гужвите, каде една скопјанка вели дека не може да стигне на погребот на својот татко.

-Јас само ги замолувам да ми направат простор колите да се ослободам и да одам на погреб кај татко ми. 20 минути никој не сака да ми направи простор да поминам, сите полицајци ми велат „чекајте две минути, чекајте две минути“, сведочи таа пред камерата на Сител телевизија.

Локални избори 2021