вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 230
home Вести

СООБРАЌАЕН ХАОС УТРОВО НА ВЛЕЗ ВО СКОПЈЕ- колони автомобили заглавени во Автокоманда, граѓаните веќе доцнат на работа

СООБРАЌАЕН ХАОС УТРОВО НА ВЛЕЗ ВО СКОПЈЕ- колони автомобили заглавени во Автокоманда, граѓаните веќе доцнат на работа

Редици колони утрово се создадоа на влезот на Скопје во Автокоманда.

Сведоци за КУРИР велат дека утрово сообраќајот таму е закрчен, а истото се случувало и вчера вечерта каде се чекало и до половина час за да се излезе од сообраќајниот хаос.

Причината иако е непозната според информациите на нашиот сведок се работи за градежни работи на овој булевар поради што е затворена и третата лента за сообраќај, а функционираат само две.

Возачите на социјалните мрежи предупредуваат и за трпеливост во сообраќајот и дека сите брзаат за на работа ова утро.

Најнови вести

Локални избори 2021