петок, 7. мај 2021. Вести денес: 0
home Вести

Сончево време, утринските температури до -6, дневните до 17 степени

Сончево време, утринските температури до -6, дневните до 17 степени

Времето сончево со слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе биде во интервал од -6 до 1, а максималната од 8 до 17 степени.

Во Скопје, сончево со мала облачност и со слаб северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до -3, а максималната ќе достигне до 14 степени.

Следува период на стабилно време со пораст на дневните температури. Утринските во следните два дена на повеќе места ќе бидат негативни и под просекот за овој период од годината.

Најнови вести

Коронавирус