среда, 2. декември 2020. Вести денес: 193
home Вести

Сончево време, температури до 14 степени

Сончево време, температури до 14 степени

Времетон денеска ќе биде сочево со мала до умерена облачност, по одделни котлини со утринска магла.

Ќе дува слаб до умерен, а во западните делови засилен ветер, претежно од југозападен правец. Кон крајот на денот во западните делови ќе има врнежи од дожд, на планините од снег.

Утринската температура ќе се движи од -2 до 4 степени, а дневната температура од 3 до 11 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер. Дневната температура ќе се искачи до 10 степен.

Во среда попладне и во ноќните часови врнежите од дожд ќе преминат во снег и во некои пониски места. Ќе дува умерен до засилен југозападен ветер. Потоа следува период на стабилно време.

Коронавирус