сабота, 12. јуни 2021. Вести денес: 108
Во живо

30-та Годишна конференција на УМС на ВМРО-ДПМНЕ

home Вести

Сончево време со засилен ветер, најави за краткотраен дожд

Сончево време со засилен ветер, најави за краткотраен дожд

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност со услови за краткотраен дожд на северозападот. Ќе дува умерен до засилен ветер од западен правец, особено изразен во западните делови.

Минималната температура ќе биде во интервал од 6 до 11, а максималната ќе достигне од 20 до 29 степени.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен од западен до северозападен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 10, а максималната ќе достигне 24 степени.

Во петок ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и ќе дува засилен западен ветер. Влажен бран со зголемена облачност и врнежи од дожд во поголемиот дел од земјава ќе има во сабота.

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија