четврток, 2. февруари 2023. Вести денес: 152
home Вести

Сончево време со температури до 20 степени

Минималната температура ќе се движи од нула до седум, а максималната од 12 до 20 степени.
Сончево време со температури до 20 степени

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен северозападен ветер.

Минималната температура ќе се движи од нула до седум, а максималната од 12 до 20 степени.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северозападен ветер. Температурата ќе биде од четири до 18 степени.

До среда времето ќе биде претежно сончево, а дневната температура ќе биде во значителен пораст. Нов влажен бран со врнежи од дожд се очекува кон крајот на работната седмица.