среда, 2. декември 2020. Вести денес: 12
home Вести

Сончево време со температури до 13 степени, следува период на потопло време

Сончево време со температури до 13 степени, следува период на потопло време

Времето во земјава ќе биде сончево со мала до умерена облачност, со слаб до умерен, а во западните делови повремено засилен западен ветер.

Утринската температура ќе се движи од -1 до -8, а дневната од 8 до 13 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен западен ветер.

Утринската температура до -3 степени, а дневната до 9 степени.

Следува претежно стабилно и потопло време, со слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Коронавирус