понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 165
home Вести

Сончево време со температура до 26 степени

Сончево време со температура до 26 степени

Времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Утринската температура ќе се движи од два до девет степени, а дневната од 16 до 26 степени.

Во Скопје слично време, со темепратура до 24 степени.

Во наредните денови ќе преовладува претежно стабилно и потопло време со дневни температури кои речиси насекаде ќе надминуваат дваесет степени.

В среда температурите ќе се движат од 19 до 25 степени, в четврток од 20 до 27, а в петок од 21 до 28 степени. За викендот температурите ќе бидат од 19 до 27, т.е. од 18 до 24 степени.

Најнови вести

Коронавирус