недела, 27. септември 2020. Вести денес: 32
home Вести

Сончево време со слаб ветер

Сончево време со слаб ветер

Сончево со мала до умерена локална облачност ќе биде времето денес. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.

Утре ќе имаме претежно облачно време со слаб јужен ветер, по одделни котлини со услови за утринска магла.

Во петок не’ очекува променливо облачно време, по одделни котлини со услови за појава на магла. Ќе има услови за слаб локален дожд, а на планините од снег. Слично време е најавено и за во сабота.

Коронавирус