четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 0
home Вести

Сончево време со слаб ветер, во четврток дожд

Сончево време со слаб ветер, во четврток дожд

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб југоисточен ветер. По одделни котлини ќе има услови за слаба утринска магла.

Утринската температура ќе се движи од минус три до четири степени, а дневната температура од 16 до 24 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе достигне до три степени, а дневната температура до 21 степени.

Продолжува периодот на стабилно и суво време, освен во четврток, кога во западните делови ќе има локален слаб дожд. По одделни котлини ќе има услови за појава на утринска магла. Температурата ќе биде во постепено благо опаѓање.

Коронавирус